A történelmi vetélkedőn négy középiskola hét csapata -csapatonként három diák - mérte össze tudását gróf Széchenyi István politikus, író, polihisztor és közgazdász életrajzi adataiból és munkásságából.
A csapatoknak összesen 28 kérdésre kellett helyesen válaszolniuk. A válaszokat a rendezvény szervezői és irányítói, az Országos Széchenyi Kör szatmári szervezetének tagjai - Sike Lajos újságíró, Szőcs Péter régész, Thoroczkay Sándor történész, Enyedi István tanár - értékelték.
A legjobbak díjazására szintén pénteken került sor. Az értékes nyeremények mellett a legügyesebb diákok, illetve a felkészítő tanár számára az RMDSZ Szatmár megyei szervezete részéről, Kereskényi Gábor, parlamenti képviselőjelölt, az RMDSZ szatmárnémeti szervezetének elnöke, illetve Pataki Csaba a megyei szervezet elnöke, szenátorjelölt ajánlott fel két különdíjat és az azokhoz kapcsolódó könyvutalványokat.
Az RMDSZ díjait Ács Muhi Csilla tanárnő, valamint a versenyen első díjat nyerő, Deák Márta történelem tanárnő által felkészített tizenegyedik osztályos kölcseys diákok, Bak Szunita, Csatlós Zsanett és Pleth Karola által alkotott Világjobbítók csapata vihette haza.
A különdíjak átnyújtása előtt Kereskényi Gábor elmondta: nagyon örül annak, hogy Szatmárnémeti, illetve Szatmár megye Erdély azon kevés régiói közé tartozik, ahol még mindig él a Széchenyi kultusz.
"Városunkban és megyénkben megemlékezésekkel, vetélkedőkkel elevenítik fel a legnagyobb magyar, gróf Széchényi István alakját. Éppen ezért köszönetet kívánunk mondani a kultusz egyik fő éltetőjének, Sike Lajos nyugalmazott újságírónak, aki Kőszegremetétől Szatmárnémeti városán keresztül mozgatórugója ezen tevékenységnek."
A rendezvény szervezői és támogatói az Országos Széchenyi Kör szatmári szervezete, a Római Katolikus Püspökség, a Szatmár Megyei Múzeum, a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség, a Kölcsey Ferenc Főgimnázium, a Református Gimnázium, a LiterArt Magyar Tanárok Egyesülete, valamint a Szatmár megyei és a városi RMDSZ voltak.